آخرین رمان شپارد امسال منتشر می‌شود

سم شپارد، نمایش‌نامه‌نویس و داستان‌نویس و بازیگر بزرگ امریکایی، جولای امسال در ۷۳ سالگی درگذشت، اما آثار منتشرنشدۀ دیگری از او باقی است که به‌زودی…

سم شپارد، نمایش‌نامه‌نویس و داستان‌نویس و بازیگر بزرگ امریکایی، جولای امسال در ۷۳ سالگی درگذشت، اما آثار منتشرنشدۀ دیگری از او باقی است که به‌زودی منتشر خواهند شد.

کمپانی ناپف دابلدی اعلام کرده پنج دسامبر رمان آخر شپارد را با نام جاسوس اول شخص منتشر خواهد کرد. این رمان دربارۀ یک راوی بی‌نام است که می‌کوشد از بیماری خودش و تأثیر آن بر زندگی‌اش بگوید. این رمان را می‌توان با زندگی خود شپارد مقایسه کرد؛ او چند سال از بیماری اسکلروسیز رنج می‌برد و سر آخر نیز بر اثر مشکلات ناشی از این بیماری درگذشت.

سم شپارد در ۱۹۴۳ متولد شد. او‌ خالق ۴۴ نمایش‌نامه، مجموعه داستان، فیلم‌نامه، مقاله و خاطرات است و جایزه‌های متعددی، از جمله تونی و پولیتزر و نخل طلای کن را برای خلق آثارش برده بود. شپارد علاوه بر نمایش‌نامه، داستان کوتاه هم می‌نوشت. نمایش‌نامه‌های شپارد بیش از هر چیز برای سردی و بی‌آرایگی، شاعرانگی، المان‌های سوررئالیستی، طنز تلخ و شخصیت‌های آواره و بی‌سروسامانی (که در پیرامون و حومه‌ی جامعه‌ی امریکایی زندگی می‌کنند) شناخته می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر