نشر کرگدن«گفت‌وگوی چهارنفره» را منتشر کرد

انتشارات کرگدن کتاب گفت‌وگوی چهارنفره؛ حق با منه، تو اشتباه می‌کنی! منتشر کرد. این کتاب نوشتۀ تیموتی ویلیامسن است و کامران شهبازی و سعیده بیات…

گفت‌وگوی چهارنفره منتشر شد

goft-o-goo-4nafare-coverانتشارات کرگدن کتاب گفت‌وگوی چهارنفره؛ حق با منه، تو اشتباه می‌کنی! منتشر کرد. این کتاب نوشتۀ تیموتی ویلیامسن است و کامران شهبازی و سعیده بیات آن را ترجمه کرده‌اند. این کتاب در مجموعۀ گفت‌وگواندیشی نشر کرگدن منتشر شده که دبیر آن حسین شیخ‌رضائی است.
تیموتی ویلیامسن فیلسوف بریتانیایی و استاد فلسفه و منطق در دانشگاه آکسفورد است. حوزه‌های تخصصی او معرفت‌شناسی، منطق فلسفی، فلسفۀ زبان و متافیزیک است.
ویلیامسن در کتاب گفت‌وگوی چهارنفره میان باب، سارا، زک و رکسانا گفت‌وگویی خیالی طراحی کرده است و هر کدام از این شخصیت‌ها را نمایندۀ گروهی از انسان‌ها قرار داده است: باب نماد انسان‌های خرافاتی است، سارا فرزند وفادار روشنگری است، زک نمایندۀ نسبی‌گرایان است و رکسانا، که شاید نزدیک‌ترین فرد به شخصیت فکری خود ویلیامسن باشد، مدافع تمام‌عیار عقلانیت منطقی است. این چهار نفر در قطاری با یکدیگر هم‌صحبت می‌شوند و دربارۀ طیف گسترده‌ای از موضوعات به‌ظاهر ساده اما فلسفی، مانند اختلاف‌نظر، درستی و نادرستی، شناخت، باور، منطق، خطاپذیری، نسبی‌گرایی، مطلق‌گرایی، اخلاق، ارزش‌ها و… بحث می‌کنند.
نشر کرگدن این کتاب را در قطع پالتویی در ۲۳۸ صفحه و با قیمت ۲۵هزار تومان منتشر کرده است.