کتاب «آن سوی اُتیسم» منتشر شد

کتاب آن سوی اُتیسم: آنچه باید دربارۀ اُتیسم بدانیم منتشر شد. کتاب آن سوی اُتیسم را صدیقه فراهانی تألیف کرده است. در پشت جلد این…

طرح جلد کتاب آن سوی اتیسم نوشته صدیقه فراهانی

کتاب آن سوی اُتیسم: آنچه باید دربارۀ اُتیسم بدانیم منتشر شد.

کتاب آن سوی اُتیسم را صدیقه فراهانی تألیف کرده است. در پشت جلد این کتاب در معرفی آن آمده: «ما نسبت به افراد مبتلا به اُتیسم چه ذهنیتی داریم؟ آیا می‌توانیم احساساتشان را بفهمیم یا کارهای آن‌ها را پیش‌بینی کنیم؟ به همان اندازه که شناخت آن‌ها از دنیای ما ناقص است، اطلاعات ما هم از درون آن‌ها ناچیز است و برای رفتار و زندگی با ایشان می‌بایست ویژگی‌ها، توانایی‌ها و ضعف‌های آن‌ها را بشناسیم. این کتاب شناختی کامل نسبت به چیستی اُتیسم و افراد مبتلا به آن ارائه می‌دهد و در ادامه، کارها و تمرین‌هایی مفید را که می‌تواند در شناخت ما و قوت بخشیدن به استعدادهای آن‌ها مؤثر باشد، به طرزی عملی و ملموس توضیح دهد.»

اُتیسم نوعی اختلال عصب رشدی است. علائم این اختلال تا قبل از سه سالگی بروز می‌کند و علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران است. وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اُتیسم ندارد.

جهت آشنایی با کتاب‌های دیگر دربارۀ اُتیسم به وبسایت انجمن اُتیسم ایران سر بزنید.

کتاب آن‌سوی اُتیسم را صدیقه فراهانی نوشته است و نشر کتاب پارسه به‌تازگی آن را در 110 صفحه و با قیمت 12000 تومان منتشر کرده است.