نمایش‌نامۀ تازه‌یافته‌ای از نیما منتشر می‌شود

خبرگزاری تسنیم مجموعه آثار منثور زنده‌یاد نیما یوشیج با همکاری خانواده او از سوی انتشارات رشدیه به چاپ می‌رسد. از جمله آثاری که برای اولین‌بار…

نیما یوشیج

خبرگزاری تسنیم

مجموعه آثار منثور زنده‌یاد نیما یوشیج با همکاری خانواده او از سوی انتشارات رشدیه به چاپ می‌رسد. از جمله آثاری که برای اولین‌بار از او منتشر می‌شود، نمایشنامه‌ای است که گمان می‌رفت در حادثه‌ای سوخته باشد.

انتشارات رشدیه در نظر دارد با همکاری شراگیم یوشیج، فرزند نیما یوشیج، تمامی آثار پدر شعر نو را در مجموعه‌ای کامل منتشر کند. این انتشارات چاپ آثار منثور نیما را در فاز نخست در نظر دارد که از جمله آثار ارزشمند در این مجموعه، نمایش‌نامه‌ای است از نیما که تاکنون به چاپ نرسیده و گمان می‌رفت که در حادثه‌ای سوخته باشد. این نمایش‌نامه که خواهش می‌کنم نام دارد، در 30 صفحه نوشته شده است.

از دیگر آثار منثوری که در این مجموعه برای نخستین‌بار به چاپ خواهد رسید، داستان‌های کوتاهی است از نیما با عناوین «مسافرت دکتر چیل‌وندی»، «عروسک پشت پرده» و «خر مشهدی احد». همچنین دیگر داستان‌های یوشیج که برای گروه سنی کودکان نوشته شده و طی سال‌های گذشته به صورت پراکنده از سوی ناشران مختلف به چاپ رسیده است، در این مجموعه منتشر خواهد شد. این برای نخستین‌بار است که مجموعه آثار منثور نیما یوشیج در مجموعه‌ای کامل به چاپ خواهد رسید.

به گفتۀ انتشارات رشدیه مجموعه‌ای از آثار منثور نیما یوشیج تا یک‌ هفتۀ دیگر منتشر خواهد شد.